امروز: چهارشنبه 27 دی 1396 برابر با 17 ژانویه 2018

خطا
  • JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 42
ام - اس داس

ام - اس داس (3)

شنبه, 01 مرداد 1390 ساعت 18:52

آموزش گام به گام MS-DOS

نوشته شده توسط

 آموزش گام به گام MS-DOS

سیستم عامل داس یکی از قدیمی ترین نوع از سیستم عامل هاست؛ اما با این حال از قدرت بالایی برخوردار هست که ما در این بخش به آموزش گام به گام آن می پردازیم.

شنبه, 01 مرداد 1390 ساعت 17:50

ليست كامل از تمام دستورات Dos

نوشته شده توسط

 ليست كامل از تمام دستورات Dos

یک لیست کامل از تمامی دستورات Cmd داس MS-DOS Command List سیستم عامل داس یکی از قدیمی ترین نوع از سیستم عامل هاست؛ اما با این حال از قدرت بالایی برخوردار هست که ما در این بخش به آموزش آن می پردازیم.

شنبه, 01 مرداد 1390 ساعت 17:48

تاریخچه سیستم عامل داس

نوشته شده توسط

تاریخچه سیستم عامل داس -  MS Dos

سیستم عاملی که در گذشته های دور به نا م های 86-DOS سیاتل ، داس کامپیوترهای شخصی IBM و Z-DOS زنیت نامیده می شد، توسط صنایع کامپیوتر سیاتل برای سیستم های براساس 8086 ساخته شد. تاریخچه این سیستم عامل با برنامه سازی برای سیستم های براساس 8086 منطبق است.

 در می 1979، سیاتل، اولین نسل از کارت های  ریزپردازنده 8086 خود را برای گذرگاه S-100 ارائه کرد. در همین زمان رایزنی هایی نیز با دیجیتال ریسرچ در مورد استفاده از کارهای سیاتل کامپیوتر برای ساخت CP/M-86 که در حال آماده سازی بود، درحال انجام بود.

مایکروسافت قبلاً برنامه ریزی منسجمی برای برنامه سازی سیستم های 8086 انجام داده بود. اولین برنامه آماده به کار نسخه ای اولیه از BASIC بود که یک مفسر زبان همراه با سیستم عامل بود. در دو هفته آخر می 1979، بیسیک توسط سخت افزاری که سیاتل به مایکروسافت داده بود آماده به کار شد. سیاتل کامپیوتر کل این بسته را (8086 و بیسیک) در اولین هفته جون 1979 در کنفرانس ملی کامپیوتر  در نیویورک به نمایش گذاشت.

سایت جامع ساحل ریاضیات

سایت جامع ساحل ریاضیات

سایت جامع ساحل ریاضیات

سایت آزمون آنلاین شخصی

کلیه اساتید دانشگاه‌ها، معلمان دوره‌های ابتدایی، راهنمایی و متوسطه و اولیاء دانش‌آموزان می‌توانند "سایت آزمون آنلاین شخصی" داشته باشند. طرح کردن سؤالات یک آزمون، چاپ و تکثیر آن‌ها، برگزاری آزمون به روش سنتی، تصحیح اوراق و اعلام نتایج از مشکلات عمده آموزشگران است.ادامه مطلب

​مرکز آپلود رایگان ساحل ریاضیات

با آپلود فایل های تصویری و غیرتصویری شما می توانید به وبلاگ خودتان جلوه زیبا و پر محتوا بدهید. کلیه مهمانان و کاربران  ساحل ریاضیات، مي توانند فايل هاي خود را به صورت رايگان بر روي سرور ما به اشتراك بگذارند، تا هم خودشان و هم ديگران از آن در هر جا كه اينترنت باشد استفاده كنند. ادامه مطلب

تالار گفتگوی ساحل

ویژه کلیه ایرانیان و علاقه‌مندان به گفتگوی علمی و آموزشی تالار گفتگوی ساحل یک پرتال قدرتمند، مبتنی بر وب است که کاربران آن می‌توانند همه نوع فایل را ارسال یا دریافت نمایند. در این تالار دانش‌آموزان، دانشجویان، معلمان، اساتید و اعضاء انجمن‌ها قادر به ارتباط با یکدیگر هستند. ادامه مطلب